[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (październik 2018 r.)

Autor:

Na posiedzeniu 16 października br. radni zaopiniowali pozytywnie projekty pięciu  uchwał. Pewne wątpliwości wzbudziła uchwała dotycząca nadania nazwy ulicy Nektarynkowej w obrębie osiedla Złotniki Park. Nazwa w swoim brzmieniu przypomina ulicę Nektarową, co może w przyszłości powodować problemy, np. utrudnić lub wydłużyć dojazd służbom ratowniczym. Kolejny raz apelujemy zatem do jednostek pomocniczych o głębokie przemyślenie propozycji nazewnictwa nowych ulic.

Następnie Komisja dokonała podsumowania działalności w mijającej kadencji. Podczas 47 posiedzeń Komisja przedłożyła 140 wniosków, z których większość została pozytywnie rozpatrzona i zrealizowana. Pozostało kilka wniosków do realizacji w nowej kadencji. Komisja do kalendarza wprowadziła akcje: np. „Trójkąty bezpieczeństwa” czy ,,Wyjazdy z dróg nieutwardzonych”. Wraz z Referatem Komunalnym prowadziliśmy coroczne kontrole bezpieczeństwa w obrębie jednostek oświatowych. Bardzo chwalonym i zapewne potrzebnym projektem jest coroczny konkursu „Bezpieczne wakacje”. Konkurs ten dotyczy wiedzy o bezpieczeństwie, a skierowany jest do uczniów szkół podstawowych naszej gminy. Podnosi wiedzę na temat bezpiecznych zachowań dzieci, także w czasie wakacji.

W dalszej części posiedzenia poruszono kilka tematów, m. in. kwestię planów całkowitej likwidacji sprzedaży biletów w autobusach ZKP.

Bardzo serdecznie dziękuję za cztery lata owocnej współpracy wszystkim członkom Komisji oraz osobom które w tym okresie z nami współpracowały i nas wspomagały. W  szczególności dziękuję pracownikom Referatu Komunalnemu.

Lista Publikacji Ogólnogminnych