[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja społeczna (maj 2018)

Autor:

W maju Komisja odbyła dwa spotkania. Na pierwszym posiedzeniu odwiedziliśmy Szkoły Podstawowe nr 1 oraz nr 2. W obydwu Szkołach udało się zorganizować oraz wprowadzić w życie nową reformę oświatową. Do szkoły nr 1 uczęszcza 852 uczniów, w związku z czym należało zorganizować od podstaw nowe pracownie chemiczno-fizyczne i biologiczno-geograficzne. Do Szkoły Podstawowej Nr 2 uczęszcza 632 uczniów, a od nowego roku szkolnego ilość uczniów wzrośnie do 800 osób, w Szkole funkcjonuje 29 oddziałów. W tym roku szkołę czeka modernizacja dachu.

Pozostałe dwa roczniki gimnazjum ze szkoły nr 2 mogą poszczycić się w tym roku 17 laureatami  konkursów rangi wojewódzkiej.

W drugim dniu odwiedziliśmy Szkołę Podstawową w Biedrusku i Chludowie oraz Przedszkole w Biedrusku i Suchym Lesie.  W szkole w Biedrusku jest 375 uczniów od nowego roku szkolnego liczba ta wzrośnie do 412, aktualnie w szkole realizowany jest Program Unijny „Uczeń z pasją” są to korepetycje i doposażenie pracowni. Jeśli chodzi o sprawy remontowe, to realizowane będzie malowanie oraz wymiana blatów ławek oraz remont zabytkowych drzwi wejściowych do szkoły.

W tym roku szkolnym, pani dyr. Grażyna Matysiak, po 27 latach przechodzi na zasłużoną emeryturę. Komisja podziękowała za długie lata pracy, w trakcie rozmowy p. dyrektor wypowiedziała słowa o potrzebie wybudowania nowego budynku szkolnego, gdyż Biedrusko jest w trakcie dynamicznego rozwoju. Szkoła Podstawowa w Chludowie to 234 uczniów w tym 61 gimnazjalistów. W Fili w Golęczewie uczy się 49 osób. Można zaobserwować poprawę po termomodernizacji, natomiast szkoła boryka się z kolejnym problemem jakim jest niewystarczająca liczba kadry pedagogicznej. Przedszkole w Biedrusku jeszcze w starej siedzibie. Od września przeprowadza się do nowego miejsca, gdzie uczęszczać będzie 147 dzieci

W dniu, w którym odwiedziliśmy Biedrusko odbywał się odbiór nowego przedszkola. W dyskusji przewijały się dwa wątki dotyczące tego przedszkola: brak kuchni oraz zbyt wysoko osadzona poręcz. Ze względu na rozwój Biedruska nowe przedszkole może okazać się niewystarczające i należałoby zostawić dotychczasowy obiekt w rezerwie.

W przedszkolu w Chludowie aktualnie jest 92 dzieci a w Golęczewie 74. Budynek, w którym znajduje się przedszkole w Chludowie wymaga doposażenia o rolety w oknach, gdyż w bardzo gorące dni temperatura w salach sięga nawet do 30°C. Nie zaprojektowano również odprowadzenia wody deszczowej z rynien, która zalewa plac zabaw. Do Przedszkola w Suchym Lesie uczęszcza 298 dzieci. Od nowego roku – 273, gdyż grupa Złotnicka przejdzie do nowego Przedszkola w Złotnikach Osiedlu. Cała kadra złotnicka przechodzi do Suchego Lasu.

Lista Publikacji Ogólnogminnych