[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gosp. (listopad 2016)

Autor:

Podczas pierwszego posiedzenia negatywnie zaopiniowano wniosek firmy VASTBOU dotyczący zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (mpzp) na os. Grzybowym. Wnioskodawca proponował zmianę formy zabudowy z jednorodzinnej na wielorodzinną. Pozytywnej opinii nie uzyskał też plan dla rejonu ul. Pawłowickiej w Złotnikach ze względu na brak w nim korytarza dla północno-wschodniej obwodnicy Poznania. Dyskutowano także na temat mpzp w Suchym Lesie.

Na drugim posiedzeniu komisja opiniowała projekty uchwał na listopadową sesję. Po wniesieniu korekty, pozytywnie zaopiniowano uchwałę w sprawie dokonania zmiany w projekcie mpzp w Suchym Lesie na terenie działki o nr ewid. 311/5. Jednogłośnie pozytywnie zaopiniowano mpzp w Suchym Lesie dla rejonu ul. Bogusławskiego – Północny Wschód oraz dla działek przy ul. Rolnej.

Wątpliwości radnych nie budziły przygotowane uchwały budżetowe, które zaopiniowano pozytywnie. Dyskusje natomiast pojawiły się przy omawianiu projektu uchwały o gminnych obligacjach. Ostatecznie, już na listopadowej sesji, radni poprosili o dodatkowe wyjaśnienia i usunęli ten punkt z porządku posiedzenia.

Lista Publikacji Ogólnogminnych