[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja społeczna (kwiecień 2015)

Autor:

Komisja w kwietniu odbyła dwa posiedzenia, pierwsze – 14 kwietnia, gdzie gościła u Pana dyrektora GOS Krzysztofa Linkowskiego, który zdał szczegółowe sprawozdanie z działalności za 2014 rok, w którym połączono Octopus i GOS w jeden zakład. Obecnie zatrudnionych jest tam 49 osób. Dzięki tej fuzji zoptymalizowano koszty i jednocześnie zachowano wysoką jakość usług. Pomimo zwiększonej liczby zadań, dzięki racjonalnemu zarządzaniu, plan finansowy był niższy o 880 tys. złotych.
W sprawach bieżących Komisja ponownie zajęła się brakiem nagłośnienia w Przedszkolu
w Chludowie. Gościliśmy przedstawicieli Rady Rodziców, Pana H. Górkę oraz Pana S. Bielawowskiego. Po wyczerpującej dyskusji postanowiono, że p.  Dyrektor Szkoły K. Antkowiak skieruje pismo do Wójta Gminy z wnioskiem o zakup urządzeń wraz ze specyfikacją, którą przygotowują przedstawiciele Rady Rodziców. Na wniosek Radnego Hąci, Komisja skierowała pismo o wsparcie finansowe w wysokości 10 tys. złotych dla budującego się placu zabaw w Chludowie.

Drugie posiedzenie odbyło się 27 kwietnia, gościliśmy w Chludowie w Zespole Szkół, gdzie rozmawialiśmy z przedstawicielami Stowarzyszenia „Zespołu Pieśni i Tańca Chludowianie”.  W spotkaniu uczestniczyli pani Prezes M. Jabłuszewska oraz członkowie Zarządu pan. P. Winiecki i pani E. Hącia. Komisja wysłuchała obszernego sprawozdania pani Prezes i Członków Zarządu. Zespół obecnie  liczy 100 członków i składa się z kilkunastu grup, przy zespole działa również 19 osobowy chór. Zespół korzysta z dwóch miejsc, gdzie odbywa swoje próby, tj. z sali gimnastycznej szkoły w Chludowie i sali nad remiza strażacką. Wspomniane miejsca do przeprowadzania prób nie należą do komfortowych. Praca Zarządu opiera się na wolontariacie. Zespół koncertuje na wielu scenach zarówno w kraju jak i zagranicą. Jesienią będziemy mieli przyjemność obejrzeć występ jubileuszowy w hali GOS w Suchym Lesie. Pani Prezes zauważyła na koniec, że przydałby się menager Zespołu, który zająłby się  profesjonalną i kompleksową organizacją koncertów.

Lista Publikacji Ogólnogminnych