[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Rewizyjna (maj 2017)

Autor:

Komisja w maju zebrała się na trzykrotnie (10, 17, 29). Przedmiotem pierwszego posiedzenia była m.in. kontrola wykonania budżetu za rok 2016. Obecny był wójt Grzegorz Wojtera oraz p. skarbnik Monika Wojtaszewska. Wykonanie zadań inwestycyjnych było najgorsze od wielu lat (tylko na poziomie 68%), a gdyby nie uwzględniać wydatków niewygasających, czyli tych zadań, których faktyczna realizacja nastąpi w 2017 r. , to wskaźnik wynosiłby zaledwie 50%. Oznacza to, że nie wykonano w 2016 r. połowy zaplanowanych inwestycji.

Na kolejnym posiedzeniu analizowano skargę na działalność Wójta. Tym razem złożoną przez OSP w Suchym Lesie. Gościem Komisji był autor skargi Wojciech Szulc, który dokładnie omówił przyczyny jej wniesienia.

Na ostatnim posiedzeniu Komisja zajmowała się wnioskami pokontrolnymi w odniesieniu do Referatu Promocji.

Lista Publikacji Ogólnogminnych