[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego (maj 2016)

Autor:

W dniu 17 maja br. Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego odbyła posiedzenie w pełnym składzie osobowym i udziale zaproszonych przedstawicieli firmy SEECOM, p. wójta Marcina Bulińskiego, p. kierownik Referatu Budowlano – Inwestycyjnego Aureli Szczęsnej, przedstawicieli jednostek pomocniczych oraz przybyłych gości.

Głównym tematem posiedzenia była prezentacja wykonanej koncepcji Gminnej Sieci Monitoringu przez wspomnianą firmę SEECOM. Podczas prezentacji zebrani zostali w szczegółowy sposób poinformowani o pracy proponowanego systemu, zastosowanych w nim urządzeń i co najważniejsze ich wysokiej jakości oraz dużych możliwościach technicznych.

W dalszej części, prezentujący przedstawili proponowane miejsca lokalizacji montażu kamer na terenie gminy, po czym obecni mogli uzyskać odpowiedzi na zadawane pytania. Najbardziej interesowało zebranych: czas wykonania projektu, terminy realizacji i orientacyjne koszty całego przedsięwzięcia.

Prezentujący poinformowali zebranych, że wykonanie projektu to ok. 1 miesiąc, natomiast jego realizacja, po uzyskaniu wszystkich uzgodnień/pozwoleń to 3 miesiące. Całkowity koszt powinien zamknąć się w kwocie ok. 450-550 tys. zł. Uczestnicy posiedzenia pytali także o kompatybilność tych urządzeń z innymi występującymi na rynku oraz o możliwości korekt lokalizacji kamer.

Następnie Komisja zapoznała się z korespondencją. W dalszej części posiedzenia Komisja omówiła sprawy bieżące:

  • p. wójt Marcin Buliński odniósł się do przesłanego pisma mieszkańców Złotnik Osiedla i poinformował, iż odbył spotkanie z właścicielkami sklepu spożywczo-monopolowego przy skrzyżowaniu ul. Radosna / Obornicka, które zapewniły o likwidacji tzw. ,,ogródka”, gdzie jest spożywany alkohol w bezpośrednim sąsiedztwie placu zabaw. Spowoduje to brak możliwości spożywania alkoholu w obrębie wymienionego sklepu;
  • kolejny raz poruszaliśmy temat dzików na terenie gminy. Wójt Marcin Buliński poinformował o oczekiwaniu na decyzję Starostwa Powiatowego dotyczącą odstrzału 35 dzików;
  • poruszono też tematy związane z wjazdem i kolizją samochodu niskopodwoziowego wiozącego wiertnię przez ulice osiedlowe Biedruska;
  • dyskutowano na problemem ograniczonej widoczności na skrzyżowaniu ul. Podjazdowa / Leśna oraz utrudniających przejazd zaparkowanych samochodach przy APARCIE na Starej Drodze;
  • omówiono sprawę dotyczącą ścieżki rowerowej do Radojewa oraz stanu realizacji projektu rozbudowy Urzędu Gminy pod kątem lokalizacji w nim Straży Gminnej;

Tematy wymagające dalszych wyjaśnień będą kontynuowane w ramach kolejnych posiedzeń Komisji. Kolejne posiedzenie Komisji, zaplanowano na 21 czerwca br.

Lista Publikacji Ogólnogminnych