[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Regulacje antyodorowe – odpowiedź Ministra Środowiska

Autor:

Odory z wysypiska śmieci to od kilku lat ogromny problem dla mieszkańców południowej części naszej gminy. Stowarzyszenie Gmina Razem szuka różnych sposobów, aby go rozwiązać. Nasi radni kilkukrotnie uczestniczyli w spotkaniach z zarządem ZZO, a w zeszłym roku Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska, której przewodniczę, spotkała się w tej sprawie z samorządowcami z Poznania. Inną, podjętą z inicjatywy Stowarzyszenia jeszcze przed wyborami parlamentarnymi w 2015 roku,  była konsultacjea z kandydatami do sejmu RP, które zakończyły się podpisaniem deklaracji stanowiącej zobowiązanie do aktywnej pracy na rzecz gminy Suchy Las w przypadku uzyskania mandatu posła na Sejm RP. Jedną ze spraw, które szczególnie polecaliśmy uwadze przyszłych posłów była właśnie kwestia odorów z wysypiska. Pisał o tym Michał Dziedzic http://www.gminarazem.pl/pakt-dla-suchego-lasu/

Zgodnie z porozumieniem, pan poseł Bartosz Wróblewski, który jako jedyny z popieranych przez nas kandydatów uzyskał mandat poselski, w lipcu 2017 roku wystąpił do Ministra Środowiska z interpelacją w sprawie regulacji antyodorowych. Przed kilkoma dniami podzielił się odpowiedzą, jaką uzyskał z Ministerstwa Środowiska. Czytaj odpowiedź Ministra Środowiska …

Lista Publikacji Ogólnogminnych