Opłaty za śmieci ponad podziałami

Podczas październikowej sesji Rady Gminy Suchy Las radni spierali się o podwyżkę opłat za wywóz śmieci. Wójt, wspierany przez prezesa Zakładu Gospodarki Komunalnej zaproponował podwyżkę opłaty ryczałtowej z 10 zł na 12 zł za śmieci selektywne (dotyczy 95% mieszkańców) oraz z 18 zł na 20 zł za śmieci nieselektywne (dotyczy zaledwie 5% mieszkańców). Ponadto ograniczono nieco zakres usług w odniesieniu do odpadów zielonych. Radni koalicji Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem zaproponowali inny wariant: 11 zł za śmieci selektywne oraz 22 zł za nieselektywne. Warto odnotować, że w sprawie opłat za śmieci głosowano ponad podziałami.

zgk

To prospołeczne i proekologiczne podejście radnych koalicyjnych wsparli radni Nowoczesnej Gminy: Grzegorz Rewers (Złotkowo) oraz  Urszula Ćwiertnia (Golęczewo), która wstrzymała się od głosu.