[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Uroczystość w Łagiewnikach

Autor:

Jak co roku, mieszkańcy Suchego Lasu spotkali się w Łagiewnikach, podczas uroczystości poświęconej 77. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Wśród zaproszonych gości byli między innymi posłanka na Sejm RP Joanna Schmidt, Marszałek Województwa Wielkopolskiego  Marek Woźniak oraz wicestarosta Tomasz Łubiński. Podniosła i piękna uroczystość rozpoczęła się odczytaniem przejmującego listu zamordowanej w 1940 r. mieszkanki Suchego Lasu. List został napisany w przeddzień jej egzekucji. Była też tradycyjna Msza Św., oficjalne przemówienie wójta Grzegorza Wojtery oraz apel poległych.

Niestety, nie obyło się bez „zgrzytu”. Podczas odczytywania tzw. apelu smoleńskiego miejsce spotkania opuściła posłanka partii .Nowoczesnej Ryszarda Petru – Joanna Schmidt. Słychać było też pojedyncze głosu sprzeciwu i dezaprobaty.

20160901_170140[1]

Podobnie jak w latach ubiegłych w uroczystościach w Łagiewnikach uczestniczyli też członkowi i sympatycy naszego stowarzyszenia. Oficjalną delegację Rady Gminy stanowili między innymi: wiceprzewodniczący Z. Hącia, W. Majewski oraz M. Przybylski. Byli też radni G. Łukszo oraz D. Matysiak. Złotniki – Osiedle natomiast reprezentował G. Słowiński. Kwiaty składali również J. Śpiewak oraz Z. Trzybiński.

Organizatorom należą się słowa uznania i podziękowania!

Lista Publikacji Ogólnogminnych