Interwencja poselska posłanki Katarzyny Kretkowskiej

Sucholeskimi lipami zainteresowała się posłanka na sejm RP Katarzyna Kretkowska. W przesłanej mi interwencji poselskiej do wójta Grzegorza Wojtery pisze między innymi:

W związku z niezgodą mieszkańców na poszerzanie ulicy na tym odcinku, zagrożeniem bezpieczeństwa, jakie to może stworzyć oraz brakiem podstaw do wycinki drzew uzasadnionej stanem lip, który jest doskonały, zwracam się o rezygnację z tej części zaplanowanej inwestycji i o podpisanie stosownego aneksu umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą. Wydawanie środków publicznych na inwestycję, która nie ma społecznej akceptacji będzie ich marnotrawieniem.” I dalej: „To, co w przypadku inwestycji prowadzonej przy ulicy Młodzieżowej (IBI-WPF-2019-0001 Suchy Las – przebudowa skrzyżowania ul. Obornickiej z ul. Młodzieżową) jest dodatkowo bulwersujące to fakt, iż jej realizacja i wycinka drzew ma nastąpić w maju! W środku okresu lęgowego!”.

W imieniu mieszkańców naszej Gminy, pani posłance Katarzynie Kretkowskiej serdecznie dziękuję. Nie pierwszy raz dostrzegam bowiem Pani zainteresowanie naszymi lokalnymi problemami i chęć niesienia pomocy w ich rozwiązywaniu. Reprezentuje Pani w polityce standardy, które przecież nie są powszechne. Cieszę się, że dołącza Pani do grona osób, dla których sucholeskie lipy są zwyczajnie ważne.

Michał Przybylski
Przewodniczący Klubu Radnych