[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Dla Tymka ponad podziałami

Autor:

W środę 29 listopada br. odbyło się bardzo ważne posiedzenie Komisji Społecznej. Radni analizowali między innymi budżety szkół, Ośrodka Pomocy Społecznej, Centrum Kultury i biblioteki. Opiniowali też niektóre zadania budżetowe związane z problematyką społeczną. Sporo emocji i dyskusji wzbudziły wydatki na 800 – lecie lokacji miejscowości Suchy Las (230.000 zł) oraz Dni Gminy Suchy Las (120.000). Propozycje budżetowe wójta w tym zakresie nie spotkały się z akceptacją radnych. Krzysztof Pilas – przewodniczący Komisji Społecznej i członek Komitetu Organizacyjnego 800-lecia Suchego Lasu podkreślił, że są to jedynie propozycje, które winny być poddane analizie i ewentualnie zweryfikowane.

Radny Michał Przybylski, w imieniu koalicji klubów INICJATYWA MIESZKAŃCÓW – GMINA RAZEM zaproponował radykalne obcięcie tych wydatków. Podsunął również pomysł, żeby zaoszczędzone pieniądze choćby w części przeznaczyć na pomoc finansową dla 6 – letniego chłopca, mieszkańca naszej gminy Tymka Klimaszewskiego, którego dramatyczna walka z chorobą poruszyła sumienia wielu mieszkańców naszej gminy: https://www.siepomaga.pl/ocalic-tymka.

Co ważne, propozycja radnego Michała Przybylskiego spotkała się z przychylnością przedstawicieli konkurencyjnego klubu. Maciej Jankowiak złożył formalny wniosek o zmniejszenie wydatków na obchody 800 – lecia o kwotę 120.000 zł. Wniosek został przyjęty. Radni Gminy Suchy Las, nie pierwszy raz udowodnili, że w sprawach dla gminy ważnych dominuje zdrowy rozsądek i porozumienie, a nie zacietrzewienie polityczne i tępy upór.

Radni i Tymek czekają zatem na szybką decyzję wójta!

(-) Zbigniew Hącia
Wiceprzewodniczący Rady Gminy Suchy Las
Członek Komisji Społecznej

Lista Publikacji Ogólnogminnych