[X] Stowarzyszenie Gmina Razem wykorzystuje pliki cookies!
Strona www.gminarazem.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na komputerze Użytkownika. Technologia ta jest wykorzystywana w celach funkcjonalnych, statystycznych i reklamowych. Korzystanie z serwisu www.gminarazem.pl przy włączonej obsłudze plików cookies traktujemy jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz. Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki.

Komisja Społeczna (marzec 2015)

Autor:

Komisja Społeczna w marcu 2015 spotykała się dwukrotnie.

Pierwsze posiedzenie odbyło się 10 marca w Centrum Kultury, gdzie omawiano przyszłość konkursu na Szopkę Bożonarodzeniową. W połowie roku będzie decyzja, kto będzie organizatorem tego konkursu. Na tym posiedzeniu gościł przedstawiciel Rady Rodziców z Chludowa, który przedstawił problem nagłośnienia w przedszkolu. Zostało wystosowane pismo do Wójta z prośbą o rozwiązanie problemu. Drugim gościem był Pan Andrzej Strzelczyk ze Złotnik, który przedstawił komisji zamiar budowy obiektu na dzienny pobyt dzieci niepełnosprawnych wraz z zajęciami rehabilitacyjnymi. Komisja jednogłośnie poparła starania Pana Andrzeja Strzelczyka.

Drugie posiedzenie komisji odbyło się 22 marca w Urzędzie Gminy. Głównym tematem było spotkanie z przedstawicielami klubów sportowych i stowarzyszeń. Kluby przedstawiały sprawozdania ze swojej działalności. W posiedzeniu uczestniczył prezes GOS, p. Krzysztof Linkowski. Niestety na spotkaniu nie pojawili się przedstawiciele wszystkich klubów. W dalszej części głos zabrała p. dyrektor Przedszkola Niepublicznego Anna Kurasz, która przedstawiła swój problem z rozszerzeniem działalności. Komisja poparła wniosek p. Dyrektor.

Pod koniec posiedzenia, p. Kierownik Referatu Oświaty Wioletta Pałącarz, przedstawiła odpowiedź na pismo w sprawie nagłośnienia w przedszkolu w Chludowie. Z wypowiedzi p. Kierownik wynikało, że Dyrektor Szkoły został zobowiązany do zakupu urządzeń, których nie dostarczył wykonawca instalacji nagłaśniającej.

Komisja skierowała ponadto do Wójta zapytania w sprawie zasobów mieszkań komunalnych i liczbę oczekujących na takie mieszkania w naszej Gminie. Zwrócono się też z wnioskiem do Wójta o przedstawienie prognozy demograficznej dla Golęczewa w kontekście planowania budowy nowej szkoły.

Lista Publikacji Ogólnogminnych