Ukraiński gość z zaprzyjaźnionej gminy Hniwań w Suchym Lesie

Podczas Dni Gminy Suchy Las gościliśmy znanego samorządowca z partnerskiej gminy Hniwań – Victora Purdyka wraz z córką Aliną. Nasz Gość zwiedził Poznań i najbliższą okolicę, między innymi Bramę Poznania i Śródkę, Stary Rynek, Galerię Stary Browar oraz Lednicę. Wizyta stanowiła okazję do przeprowadzenia rozmów o sytuacji politycznej po wyborach prezydenckich na Ukrainie. Wielu obywateli z osobą nowego Prezydenta wiąże spore nadzieje, zwłaszcza w zakresie zmniejszenia skali korupcji i wprowadzenia realnych zmian na lepsze.

Wymieniliśmy też refleksje na temat funkcjonowania samorządów w naszych zaprzyjaźnionych gminach. Mamy wiele podobnych problemów, ale też sporo sukcesów. W następnym roku na Ukrainie wybory samorządowe. Victorowi oraz jego środowisku życzymy powodzenia!

Warto dodać, że Victor posiada po swojej babci polskie korzenie i świetnie mówi po polsku. Zapraszamy za rok!

2019_purdyk_2