Komisja Finansowo-Budżetowa i Rozwoju Gospodarczego (maj 2015)

Komisja obradowała 25.05.2015 r. i zajmowała się głównie opiniowaniem uchwał przygotowanych na sesję 28.05.2015 r. Komisja pozytywnie zaopiniowała uchwały w sprawie miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego (mpzp): w Biedrusku (działka 27/4) i Suchym Lesie (działka 72/42). Pozytywnie zaopiniowano też uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia mpzp dla okolic dworców kolejowych w Złotnikach i Golęczewie (węzły przesiadkowe dla kolejki podmiejskiej) oraz terenu – Park Technologiczny Północny Wschód w Złotnikach.

Komisja pozytywnie zaopiniowała też uchwałę w sprawie w sprawie Programu pobudzenia aktywności obywatelskiej w wersji opracowanej przez Przewodniczącego Zarządu Osiedla Suchy Las Michała Dziedzica.

Komisja poparła wniosek radnego J. Ankiewicza o wyłączenie z porządku obrad majowej sesji projektu mpzp w Złotkowie, w rejonie węzła komunikacyjnego „Złotkowo” w związku z wątpliwościami radnych, odnośnie rozpatrzenia wniesionych uwag do przedmiotowego projektu. Pozytywnie zaopiniowano projekt zmian w do uchwały budżetowej na rok 2015 r. Omówiono też kilka spraw bieżących.