Komisja Komunalna i Ochrony Środowiska (styczeń 2018)

Posiedzenie KKiOŚ odbyło się 18 stycznia. Radni opiniowali projekt uchwały w sprawie Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Suchy Las w 2018 r., a następnie rozmawiali na temat schroniska dla zwierząt w Skałowie. Nasza gmina ma tam zapewnionych 21 miejsc. W 2017 roku Straż Gminna wyłowiła 116 psów. Do schroniska przekazano 17, a pozostałe – dzięki posiadanym czipom – trafiły do właścicieli. http://schronisko-skalowo.pl/

Od 2018 r. istnieje możliwość czipowania kotów. Nie ma już obowiązku płacenia podatku za psa.

W dalszej części posiedzenie radni rozmawiali z sołtysem Jelonka, panem Markiem Dłużewskim na temat potrzeb i problemów komunalnych wsi. Najważniejsze z nich to:

• brak wyznaczonego lewoskrętu z ul. Obornickiej w ul. Topolową,
  • brak ciągu pieszego ulic Topolowej,
  • zbyt mała ilość koszy na śmieci i pojemników na nieczystości po psach.