Praca zespołowa – w naszej gminie jakoś nie wychodzi!

Umiejętność pracy zespołowej to jedna z najważniejszych kompetencji, bardzo ceniona we współczesnym świecie.  Jak to jest na naszym podwórku można się przekonać, obserwując
losy pewnej drogi w naszej gminie prowadzącej z Zielątkowa do Żydowa. Wydawałoby się, że położenie 3,5 km  asfaltowego dywanika nie powinno być problemem, dla jak wiemy, bogatej naszej gminy. Jednak nic bardziej mylnego. Gdzie zaczyna się problem ano w  działaniu zespołowym.

Na nasze nieszczęście droga ta przebiega przez teren trzech gmin Obornik, Rokietnicy i Suchego Lasu. Potrzeba więc wspólnego nacisku na Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu by zechciał, ten chyba jedyny ich piaszczysty  odcinek, utwardzić stosownym materiałem.

No cóż kłania się wspomniane działanie zespołowe, a jeśli nie to może skuteczne działanie indywidualne naszej gminy. Dla wiedzy stosownych służb gminnych podaję numer drogi 2427P.