Budowa kanalizacji i dróg w Zielątkowie

Mieszkańcy Zielątkowa, szczególnie Ci, którzy osiedlili się tu w ostatnich latach z dużym zainteresowaniem i satysfakcją patrzą na postęp prac, mimo, że afrykańskie upały bardzo pogarszają warunki pracy wykonawców. Cieszyliśmy się, że już niedługo skończą się wieloletnie oczekiwania na godne warunki życia, bez  wiecznego błota i kurzu. Prosiliśmy radnych klubów Inicjatywa Mieszkańców – Gmina Razem o systematyczny nadzór nad prawidłowym przebiegiem tego procesu, szczególnie nad częścią, do których zobowiązały się władze gminy tj. drogami i chodnikami.

Zapytania i interpelacje w tej sprawie systematycznie kieruje radny Michał Przybylski, ale otrzymane odpowiedzi niestety budzą nasz głęboki niepokój.  Z otrzymanych dokumentów wynika, że znikoma ilość ulic, mimo deklaracji, zostanie wykonana w docelowym wykończeniu. Pytamy więc, jakie było kryterium umieszczenia poszczególnych ulic w planie robót drogowych z wykończeniem nawierzchnią brukową np.  praktycznie niezamieszkałej ulicy Sportowej?  Dlaczego ulice: Świerkowa, Morwowa, Wierzbowa, Daglezjowa, Łąkowa, Pogodna, Zielona, Wichrowa, Wyrzykowskiej, Wspólna, Słoneczna mają pozostać niedokończone mimo uzgodnionego projektu zawierającego wszystkie te ulice  z dokończonymi drogami i chodnikami?

My mieszkańcy tych ulic, którzy aktywnie walczyliśmy od lat o tę inwestycję, po raz kolejny zostaliśmy oszukani przez wójta.